• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Araç Yıkama

Ankara Oto Kuaförü

Araç yıkama sırasında görebildiğimiz ve göremediğimiz birçok kir vardır. Bu  kirler en çok aracın dış kısmında bulunur ve çok önemlidir. Araçı yıkama için teslim edilen kişi bu işte uzman olmalı. Doğru ekipmanları kullanmalı. Bu işlem  için üretilmiş olan özel ürünler tercih edilmeli. Ağır kimyasal içeren temizleme ürünlerinden uzak durulmalı. Çünkü bu ürünler aracın iç ve dış  bölümlerine zarar verebilir. Ayrıca araç yıkama için güneşli yerlerde uygun olmayabilir. Çünkü güneş araç üstünde lekelenmelere neden olabilir. Bu yüzden sabah ya da öğleden sonraki zaman dilimleri   en ideal olanıdır.

 

 ARAÇ YIKAMA PÜF NOKTALARI

Öncelikle kullanılan malzemeler yıkama için uygun olmalı. Evlerde kullanılan deterjanlar bu işlem için uygun değildir. Bu deterjanlar kaportaya ve  boyaya zarar verebilir. Daha sonra araç bölümlere ayrılmalı. Böylece planlı bir şekilde aracın her bölümü yıkanmış olur. İlk olarak tavandan başlamak gerekir. Daha sonra kalan bölümler sırayla yıkanmalıdır. Yumuşak bile olsa fırça kullanmamak gerekir. Yumuşak sünger tercihinde bulunmak faydanıza olacaktır. Arabayı sıcak ya da soğuk suda yıkamak konusunda da özenli olmak gerekir. Aracı yıkamak için ılık su kullanılmalıdır. Yıkama işlemi bittikten sonra kurulamaya geçilmeli. Krulama için yine evlerde kullanılan bezlerden uzak durulmalı. Çünkü bu bezler araç üztünde lekelere sebep olabilir.  Güderi bezler kullanılmalıdır.

NE KADAR

Bu konuda uzman kişiler ik haftada bir olması gerektiğini söyler. Ancak bu durum bazı koşullarda değişebilir. Örneğin tuz oranı yüksek bir yerde yaşıyorsanız daha sık yıkanması gerekir. Çünkü tuz metalin paslanmasına neden olur. Yine kış aylarında aracın daha sık yıkanması gerekir. Sebebi ise tuzlanan yollarla yine havadaki tuz oranının artmasıdır. Araç yağmura veya kara maruzsa bu da boyaya ve kaportaya zarar verebilir. Araç yıkama denince akla ilk dış yıkama gelse de iç yıkama da önemlidir. Koltukların ve döşemerin uzun süre kullanılması isteniyorsa içi de temizlenmeli. Koltukta ya da varsa deri döşemede yıpranma olmaması için buralarda temizlenmeli. En az üç ayda bir bakım ve temizlik işlemleri yapılmalıdır.

Araç Yıkama

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03