• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Detaylı Araç Yıkama

Ankara Oto Kuaförü

Detaylı araç yıkama, aracı daima temiz tutmak için çok gereklidir. Gün içinde vakit geçirilen aracın temiz olması ihtiyaçtır. Aracın sadece dışı değil içi de  temiz olmalıdır. Yani sadece araç yıkama olarak bakmamalı. Şöyle ki pasta ciladan koltuk temizliğine kadar her şeyi temizlemek önemlidir. Bu temizleme işlemi sadece aracın temizliği  için değil aynı zamanda aracınızın uzun süreli olarak kullanılması için de gerklidir.

Detaylı Araç Yıkama Nasıl Yapılır

Aracınızın dış temizliği için sadece araç yıkama yapmak yetersiz olur. Bunun için belli aralıklarla pasta cila uygulaması yapmak gereklidir. Pasta işlemi sıvı zımparalama gibi düşünülebilir.Pasta işleminde çok katmanlı olan araç boyasının en üst kısmındaki bölüm, sıvı malzemeyle zımparalanarak kaldırılır.  Aracın boyası kaldırma olarak uygulanır. Cila işlemi de boyayı  korumak ve aracı parlak tutmak için yapılan uygulamadır. Pasta işlemi yapılmadan cila yapılamaz. Pasta uygulamasında çok katlı olan aracın boyası sıvı bir malzemeyle zımparalanarak kaldırılır. Böylece aracın üst bölümündeki hasarlar kaldırılmış olur. Burada ki en önemli konu kullanılacak malzemenin aracın boyasıyla uyumlu olmasıdır. İçeriğinde teflon, balmumu, silikon gibi maddeler bulunmayan ürünler tercih edilmeli. Kullanılan malzemeye göre pasta işlemi 1 ya da 2 yıl kadar bir ömre sahip olur. Bu zamandan sonra pasta işlemini tekrar yaptırmak gereklidir. Cila işlemi de aracın rengiyle ilgili bir konudur. Aracın boyasının daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Birçok kişi cilanın aracın dış kısmını koruduğunu düşünebilir. Ancak bu kesin bir çözüm ve boya koruma yolu değildir. İnce bir kat şeklinde uygulandığından sadece hafif darbelere karşı bir koruma olarak düşünülebilir. Aracın boyasının her zaman canlı ve parlak olmasını istiyorsanız cila işlemini 3 ayda bir yaptırmalısınız.  Araçların iç temizliği için ilk olarak koltuklar temizlenmelidir. Bunun için koltuklarınızın deri yada kumaş olmasına göre bir temizleme yöntemi belirlenmeli. Deri yüzeyler için uygun olan temizlik malzemeleri kullanılmalı. Yumuşak bezler tercih edilmeli. Koltuklar kumaş ise uygun olan sprey temizleyiciler kullanılmalıdır. Paspas temizliği için köpüklü suyla fıçalayarak temizlenmeli. Plastik olan bölümlerin temizliği ise uygun olan yüzey temizleyiciler kullanılmalıdır. Havalandırma bölümünün temizliği unutulmamalı. İnce fırçayla temizlenmeli.

ÖNEMİ

Aracınızı belli aralıklarla detaylı olarak yıkamalısınız. Bu aracınızın temiz olması için önemlidir. Ayrıca  görsel olarak temiz ve hoş görünür. Aynı zamanda aracınızın kullanım  ömrünü uzatarak uzun yıllar sizinle olmasını sağlarsınız.

Detaylı Araç Yıkama

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03