• Çalışma Saati: Hafta içi : 08:00 - 19:00
  • Telefon Numaramız : 0850 840 82 69

Motor Yıkama

Ankara Oto Kuaförü

Motor yıkama araçlarının bakımında en önemli konularadan oluşur. Yapısı ve mevcut araç motorları paslanmaya müsait yerlerdir. Sıcak yağ buharı olan ve fan sayesinde toz bulunanuran motor zaman zaman su ile temas eden motorun dışında yerinde paslanmanın oluşmasına neden olur. Bunların tahribat vermemesi için bakım yapmak gerekir. Bunun için de zaman zaman motorun yıkanıp temizlenmesi gereklidir. 

Motor Yıkama Nasıl Yapılmalıdır

Araçların motorunu su yada deterjanlı suyla direk temizlenmesi eski araçlarda sorun çıkarma olasılığı düşüktür. Ancak yeni araçlarda kullanılan elektronik aksamların olmasından dolayı direk suyla temas etmesi hasar bırakabilir. Üstelik bu hasarlar tamiratı zor ve maliyeti yüksek olabilir. Bundan dolayı su ile direk temas edilmesinden kaçınılmalıdır.  Aracın markası yaşı modeli ne olursa olsun yapılacak bir işlemdir. Dikkat edilmesi gerek tek konu motorun soğuk olmasıdır. Kullanılacak olan bazı temizleme ürünleri kablolara zarar verebilir. Bunun için o bölgeler koruma altına alınmalı. Daha sonra küçük küçük parçalara ayırıp temizleme işlemi yapılmalı. Motor temizleme ürünlerinin kurumadan durulama işlemi yapılmalı. Eğer çıkmayan bir leke varsa uygun olan bir bezle yavaş yavaş temizlenmeli. Daha sonra yavaş yavaş az az su dökerek durulanmalı. Ardından iz ve toz bırakmayacak bir bezle kurulama işlemi yapılmalıdır. Bazı yerlerinde pas oluşmuş da olabilir. Bunlar içinde uygun olan pas temizleme ürünleri kullanılmalıdır. Yine bunda da önce yavaş olacak şekilde durulamalı ve sonrasında kurulama yapılmaladır. Motor temizliği ve bakımı bu kadar basit ama çok da önemli bir konudur.

FAYDALARI

Araçların bakımı sadece dış temizliği ya da koltuklarının içinin temizlenmsiyle sağlanmaz .Aynı zamanda bütün işleri yapan motor sistemini de temizlemek gerekir. Bu temizliği yapmak bir çok avantaj ve fayda sağlar. Aracın motoru temizlendikten sonra parçalar üzerindeki hava akışını artırır. Bu nedenle parçalar çabuk ısınmaz. Bu durum parçarın kullanım ömrünü uzatır. Ayrıc aracınızı satmak istediğinizde de fayda sağlar. Aracı almaya gelen kişi motoru görmek ister. Motorun temiz olması artı puan sağlar. Ayrıca aracın  temiz kullanıldığını da görmüş olur.

Motor Yıkama

Bu Web Sitesi Kiralıktır

01
02
03